Blog

Nowości ze świata pieknych brwi

Henna pudrowa – innowacja w stylizacji brwi

Odpowiednio wystylizowane i zadbane brwi to absolutna podstawa dobrego wyglądu. Dlaczego odgrywają one tak ważną rolę w wizerunku człowieka ? Brwi stanowią oprawę oczu, podkreślają ich naturalny kształt oraz wyostrzają rysy twarzy, co znacząco wpływa na urodę.

Co zrobić, aby brwi były perfekcyjnie zarysowane, a ich głęboki kolor idealnie podkreślał urodę ?

Zapomnij o standardowej koloryzacji, której efekty znikają po kilku dniach. Henna pudrowa to absolutna nowość na rynku, którą pokochały już miliony kobiet na całym świecie. W porównaniu do tradycyjnej henny jej efekty utrzymują się o wiele dłużej, a kolor brwi jest znacznie bardziej intensywny.

Jeżeli chcesz uzyskać naturalny wygląd i idealny kształt brwi, henna pudrowa to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Dzięki artykułowi dowiesz się m.in.

 1. Czym jest henna pudrowa brwi?
 2. Henna pudrowa – zalety
 3. Jak wygląda zabieg?
 4. Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?
 5. Ile utrzymuje się henna pudrowa ?
 6. Pielęgnacja brwi po zabiegu

Czym jest henna pudrowa ?

Henna pudrowa to innowacyjny zabieg, który stanowi doskonałą alternatywę dla makijażu permanentnego. W przeciwieństwie do trwałego make-upu henna pudrowa jest bezinwazyjna, a jej efekty utrzymują się nawet do siedmiu tygodni.

Wykonanie henny nie polega jedynie na nałożeniu barwnika na powierzchnię brwi.

Jest to kompletny proces, podczas którego kosmetyczka w pierwszej kolejności zadba o wyregulowanie brwi i nadanie im perfekcyjnego kształtu pasującego do twarzy i oczu. Następnie specjalistka przystąpi do nakładania henny w odpowiednio dobranym do typu urody odcieniu. Dzięki temu, oprócz głębokiego koloru i idealnego wypełnienia, brwi zyskują perfekcyjny i symetryczny kształt na długi czas. Henna sprawi, że zapomnisz o godzinach spędzonych przed lustrem i tysiącu nieudanych prób stworzenia makijażu doskonałego. To idealny zabieg dedykowany osobom, które nie mają czasu na wykonywanie make upu lub po prostu nie potrafią tego robić. Henna pomaga uporać się z rzadkimi, asymetrycznymi brwiami oraz z intensywną siwizną.

Henna pudrowa – zalety

Niewątpliwie największym atutem zabiegu jest poprawa koloru i kształtu brwi. Henna doskonale sprawdza się w stylizacji jasnych, mało widocznych włosków oraz w korekcie ubytków. Henna pudrowa pozwala także na precyzyjne pokrycie siwych włosów. Dodatkowo wszystkie kosmetyki wykorzystywane podczas zabiegów, wykonane są na bazie naturalnych składników dlatego też są bardzo bezpieczne dla skóry. Zabieg półtrwałej koloryzacji znacząco ułatwia codzienne życie, pozwala na zaoszczędzenie czasu przeznaczanego na makijaż oraz pieniędzy wydawanych na produkty przeznaczone do make-upu brwi.

W tym miejscu nie można zapomnieć o bardzo dobrych właściwości odżywczych, które posiada henna. Tradycyjne preparaty koloryzujące wykonane są na bazie składników syntetycznych natomiast henna pudrowa to w stu procentach naturalny produkt. Dzięki temu kosmetyki intensywnie odżywiają włosy, odbudowują ich strukturę oraz przyspieszają ich wzrost.

Henna pudrowa – jaki kolor wybrać ?

Henna występuje w wielu wariantach kolorystycznych, które można ze sobą łączyć. Dzięki temu możliwe jest stworzenie odcienia idealnego. Osoba przeprowadzająca zabieg dobierze odpowiedni kolor pasujący do Twojej karnacji i włosów. Każda koloryzacja dopasowana jest indywidualnie do klientki. Niezależnie od tego, czy jesteś blondynką o jasnej skórze, czy opaloną szatynką kosmetyczka bez problemu dopasuje do Ciebie odpowiedni odcień henny.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu ?

Henna pudrowa to bezpieczny zabieg wykonywany naturalnymi kosmetykami. Jest on przeznaczony dla wszystkich osób niezależnie od płci i wieku. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego istnieje kilka przeszkód uniemożliwiających wykonanie koloryzacji:

Do najważniejszych przeciwwskazań należy:

 • pozytywna reakcja na próbę uczuleniową,
 • stan zapalny oczu i powiek,
 • jęczmień,
 • rany,
 • urazy łuku brwiowego
 • opuchlizna,
 •  zapalenie spojówek,
 • choroby skóry, np. łuszczyca,
 • świeżo wykonany makijaż permanentny,
 • retinopatia cukrzycowa,
 • jaskra,
 • zaćma.

Henna pudrowa – jak wygląda zabieg ?

Henna pudrowa to zabieg całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów powinien być wykonywany przez profesjonalną kosmetyczkę posiadającą kursy i szkolenia w dziedzinie henny pudrowej. Sama usługa przebiega w szybki i przyjemny sposób.

W pierwszej kolejności kosmetyczka przystępuje do oczyszczenia brwi i skóry. Następnie stylistka wyznacza odpowiedni kształt brwi. W tym celu wykorzystuje się specjalną miarkę, dzięki której brwi będą symetryczne. W tym momencie na skórę wokół brwi nanoszona jest biała pasta, która zarysowuje kształt brwi. Dzięki temu aplikacja henny staje się bardziej precyzyjna. Po wyznaczeniu odpowiedniego konturu można przystąpić do nałożenia henny. Po około 30 minutach koloryzacja jest już gotowa. Zaschniętą hennę należy zwilżyć delikatnie nasączanym płatkiem kosmetycznym, nie doczyszczając jej do samego końca. Następnym krokiem jest nałożenie odpowiedniego preparatu, którego zadaniem jest zamknięcie henny w łusce włosa. Zabieg zakończony jest ściągnięciem pozostałości po koloryzacji suchym płatkiem oraz nałożenie nałożeniem na brwi profesjonalnego utrwalacza.

Ile utrzymuje się henna pudrowa ?

Bezapelacyjnie jedną z największych zalet henny jest jej długotrwały efekt. Jest on znacznie dłuższy, niż w przypadku użycia klasycznego preparatu. Koloryzacja pudrowa utrzymuje się do 7 tygodni na włosach oraz do 7 dni na skórze. Należy pamiętać, że ostateczna trwałość efektu uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji skórnych klientki.

Pielęgnacja brwi po zabiegu.

Efekty uzyskane po zabiegu nie wymagają nadzwyczajnych czynności pielęgnacyjnych. W celu uzyskania długotrwale intensywnego koloru włosków poddanych zabiegowi nie należy dotykać i pocierać. W ciągu 24h należy również unikać sauny i basenu. Brwi nie mogą mieć kontaktu z wodą, ponieważ proces utrwalania i aktywowania koloryzacji trwa jeszcze przez kilka godzin po zakończeniu zabiegu. Przez najbliższe 48 godzin nie można także stosować kosmetyków do demakijażu.

Jeżeli marzysz o idealnych brwiach bez zbędnego wysiłku, ten zabieg jest właśnie dla ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

do góry