Blog

Nowości ze świata pieknych brwi

Idealny kształt brwi – jak go osiągnąć?

Jak dopasować kształt brwi do owalu twarzy, koloru włosów i typu urody?  Przedstawiamy najlepsze triki i porady jak uzyskać brwi idealne.

Nie od dziś wiadomo, że dobrze wymodelowane brwi podkreślają spojrzenie, odmładzają twarz, nadają jej wyrazisty kształt, a także poprawiają jej estetykę. Jeżeli nie wiesz jakie brwi będą do Ciebie najlepiej pasowały, koniecznie zapoznaj się z poradami naszych ekspertów.

 1. Z tego artykułu dowiesz się:
 2. Jak powinny wyglądać idealne brwi?
 3. Podstawowe zasady wyznaczania kształtu brwi
 4. Jaki kształt brwi do owalu twarzy?
 5. Jak dobrać odpowiedni kolor brwi?
 6. Najlepsze metody koloryzacji brwi

Jak powinny wyglądać brwi idealne?

Idealne brwi to przede wszystkim takie, które w naturalny i subtelny sposób współgrają z owalem twarzy i kolorem włosów. Najważniejsze, aby brwi nie były zbyt cienkie i nie wyglądały niczym cienka kreska namalowana pisakiem na łuku brwiowym. Jest to jeden z najczęściej popełnianych grzechów podczas stylizacji brwi. Ich grubość powinna być dobrana odpowiednio do wielkości oczu i twarzy. Należy więc znaleźć złoty środek pomiędzy cienką kreską a szerokimi i mocno zarysowanymi brwiami. Pamiętajcie, że przesada w żadną stronę nie jest dobra. Jeżeli nie potrafisz odpowiednio wyznaczyć kształtu swoich brwi, zgłoś się do specjalistów, którzy pomogą Ci znaleźć perfekcyjny kształt.

Podstawowe zasady wyznaczania kształtu brwi

W celu uzyskania doskonałego kształtu brwi w pierwszej kolejności należy wyznaczyć początek, koniec i wzniesienie łuku brwiowego. Jest to proces, który można wykonać samodzielnie, jednak osiągnięte w ten sposób efekty nie będą tak dobre, jak regulacja brwi przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę. Kosmetyczka przeprowadzająca taki zabieg dokładnie zbada geometrię twarzy, dzięki czemu precyzyjnie odmierzy każdy potrzebny punkt na brwiach klientki.

Jak wygląda proces wyznaczania kształtu brwi?

W pierwszej kolejności kosmetyczka przystępuje do koloryzacji brwi, a następnie do wyznaczenia trzech najważniejszych punktów, które wyznaczą odpowiedni kształt brwi.

 1. Początek brwi – ten punkt wyznaczany jest przez linie poprowadzoną nosa przez wewnętrzny kącik oka.
 2. Koniec brwi  – to linia biegnąca od płatka nosa przez zewnętrzny kącik.
 3. Najwyższy punkt łuku – linia biegnąca od skrzydełka nosa przez źrenicę oka.

Po dokładnym oznaczeniu punktów kosmetyczka obrysowuje kontur brwi, według którego odbywa się późniejsza regulacja.

Jaki kształt brwi do owalu twarzy?

Podstawową zasadą podczas dobierania kształtu brwi do twarzy jest reguła przeciwieństw. Na czym ona polega? Jeżeli twarz ma mocne i wyraziste kontury, brwi muszą być delikatne i subtelne i na odwrót. Należy pamiętać, że odpowiednia stylizacja brwi koryguje asymetrię twarzy oraz poprawia jej owal.

 • Twarz owalna – w tym przypadku stylizacja brwi nie jest określona sztywnymi regułami.  Luki powinny być wykonane w naturalny i miękki sposób i posiadać lekko zwężające się końce.
 • Twarz okrągła. – ten rodzaj twarzy potrzebuje optycznego wyostrzenia i wydłużenia, dlatego też brwiom należy nadać lekko trójkątny kształt. Ważne jest, aby w wyraźny sposób zaznaczyć ich najwyższy punkt. W tym przypadku wykonanie zaokrąglonych miękkich brwi powoduje efekt „zdziwionego” spojrzenia.
 • Twarz kwadratowa – wymaga ona subtelnych i delikatnych łuków pozbawionych kantów. Odwraca to uwagę od mocnej geometrii twarzy.
 • Twarz podłużna. – Zadaniem brwi przy tym rodzaju buzi jest jej wizualne skrócenie. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem są proste i gęste brwi bez wyraźnego załamania.
 • Twarz trójkątna – charakteryzuje się szerokim czołem, które wymaga optycznego pomniejszenia. Najlepszym sposobem jest zastosowanie klasycznej jaskółki. Ten rodzaj stylizacji polega na zagęszczeniu i zbliżeniu do siebie początków brwi oraz minimalne uniesienie końców.

Jak dobrać odpowiedni kolor brwi?

W celu dobrania koloru idealnego w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się jakim typem urody jesteś. W koloryzacji wyróżniamy 4 podstawowe typy urody: wiosna, lato, jesień i zima Każdy z nich pozwala na wyodrębnienie cech charakterystycznych dla każdego z wizerunków.

 • Wiosna i jesień – te typy urody lubią ciepłe odcienie takie jak kasztan lub czerwień natomiast kolory takie jak np. niebieski nie będą prezentować się dobrze.
 • Lato i zima – w tym przypadku najlepiej sprawdzają się kolory chłodne i stonowane. Rodzaje te uwielbiają  grafit czy błękit natomiast odcienie czerwieni i zieleni kompletnie do nich nie pasują.

Identyfikacja rodzaju urody daje możliwość idealnego dopasowania koloru brwi i rzęs, włosów, a nawet elementów garderoby.

Najlepsze metody koloryzacji brwi

W ostatnim czasie zdecydowanie najlepszą metodę koloryzacji i stylizacji brwi stanowi henna pudrowa. Jest to długotrwały zabieg, którego efekty utrzymują się nawet do 7 tygodni. Do przeprowadzenia tego rodzaju koloryzacji wykorzystuje się hennę wykonaną na bazie naturalnych składników, dzięki której można uzyskać efekt naturalnych, i delikatnych brwi. Kosmetyki posiadają również wiele wartości odżywczych, które wpływają korzystnie na strukturę włosa, odżywiają go oraz nadają mu zdrowy wygląd.

Henna pudrowa to profesjonalny zabieg, który powinien być przeprowadzony przez doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu koniecznie zapoznaj się z artykułem  Henna pudrowa – innowacja w stylizacji brwi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

do góry