Blog

Nowości ze świata pieknych brwi

Absolutny hit - Brow Bar czyli Spa dla brwi!

Absolutny hit – Brow Bar, czyli Spa dla brwi!

Niewątpliwe henna jest zabiegiem, który należy zaliczyć do najważniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym. Często spotykam się z opinią, że to „tylko” zwykła henna i przez wiele osób z branży traktowana jest po macoszemu. Z takim sposobem myślenia wielu profesjonalistów traci klientki. Dzieje się tak, ponieważ osoba zrażona nieudaną stylizacją brwi nigdy do nas nie wróci.

Dlaczego henna jest ważna?

Klientka, która po raz pierwszy odwiedza gabinet, zazwyczaj decyduje się na zabieg tańszy, jakim jest henna. Jeżeli jest on wykonany według jej oczekiwań, z większą dozą zaufania wraca na kolejne, droższe zabiegi. Co więcej, zabieg farbowania brwi to statystycznie wciąż najczęściej wykonywany zabieg w salonach kosmetycznych. Szczególnie teraz, kiedy na rynku pojawiły się nowe produkty oraz kosmetyki dedykowane tylko brwiom! Obserwując rynek coraz więcej właścicieli i profesjonalistów wprowadza ofertę stylizacji henną jako nowy, rozbudowany zabieg. Dzieje się to właśnie, dzięki tym preparatom. W wielu gabinetach możemy znaleźć w cenniku takie propozycje jak:
  • geometria brwi i stylizacja brwi
  • architektura i stylizacja brwi
  • odżywianie i farbowanie brwi
  • stylizacja i henna pudrowa

Brow Bar – co to jest i jak wygląda usługa?

Niewątpliwe hitem ostatniego roku stała się usługa #BROWBAR.  Tego rodzaju pielęgnacje brwi przeprowadza się na krześle do wizażu i z pewnością cały proces jej wykonania zmienił definicje henny dla wielu klientek, które pamiętały ten zabieg, jako coś czarnego, coś, co trzeba „domyć” w domu …

Właściciele salonów oraz dobrzy obserwatorzy rynku beauty widząc wciąż rosnące zapotrzebowanie klientek na tego typu usługę, wyszli z propozycją tzw. Brow barów, gdzie zatrudniani są tylko specjaliści od brwi, a klientami salonu są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W mojej opinii ta propozycja sprawdzi się w dużych miastach, gdzie popyt na tego typu usługi jest dużo większy, a społeczeństwo „żyje” znacznie szybciej. Brow Bar i związana z nim stylizacja brwi wprowadza na rynek Beauty subtelny efekt i przede wszystkim Spa dla brwi!

Każdy z wymienionych powyżej trwa ok godziny, klientka podczas zabiegu ma nie tylko perfekcyjnie wymierzone brwi za pomocą kilku przyrządów, wyregulowanych włosków, preparatów odżywczych (laminacja czy botoks), ale także otrzymuje wskazówki jak poprawnie rysować brwi i jakim kolorem. Dodatkowo może zakupić kosmetyki do pielęgnacji brwi w domu. Klientki są coraz bardziej świadome, że brwi stanowią najważniejszą część twarzy i nieudana stylizacja może dodać im złości, a co gorsza lat….

Pełny zabieg w większych miastach Polski kosztuje ok. 100 zł, w mniejszych ta cena średnio wynosi ok. 60 zł. Przy takiej usłudze zasada jest jedna, nie należy nazywać zabiegu henną! W przeciwnym wypadku pani Kowalska, która kilkanaście, a czasem i więcej lat korzystała z „tradycyjnej” henny w salonie, która nie ma nic wspólnego z ofertą architektury brwi, z pewnością zepsuje nam opinie w jej ocenie ceną z „kosmosu”.

Pozdrawiam,
Żaneta Stanisławska

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi artykułami zamieszczonymi na naszej stronie, dzięki którym dowiesz się wszystkiego o prawidłowej stylizacji brwi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

do góry