Blog

Nowości ze świata pieknych brwi

Historia i ciekawostki ze świata stylizacji brwi

Historia i ciekawostki ze świata stylizacji brwi

Podstawową funkcją brwi jest niewątpliwie ochrona oka przed dostaniem się do niego potu oraz wody deszczowej. Jednak nie od dziś wiadomo, że oprócz funkcji ochronnej, brwi człowieka, a zwłaszcza kobiety odgrywają ogromną rolę wizualną. Stanowią one bowiem ramę całej twarzy. Odpowiednio wystylizowane włoski na łuku brwiowym doskonale modelują rysy, wyostrzają i podkreślają spojrzenie, otwierają oko, ukrywają niedoskonałości urody oraz optycznie odmładzają. Droga do osiągnięcia idealnych brwi była długa, zanim zdobyliśmy wiedzę o ich prawidłowym kształcie, koloryzacji i pielęgnacji, zdążyły one przejść wiele spektakularnych metamorfoz.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak wyglądała stylizacja brwi na przestrzeni wieków?
Jakie trendy panują w obecnej stylizacji brwi?
Jak osiągnąć idealne brwi? – najlepsze metody stylizacji.

 

Jak wyglądała stylizacja brwi na przestrzeni wieków?

STAROŻYTNOŚĆ

Historia brwi rozpoczyna się w Starożytnym Egipcie. Już w tamtych czasach ludzie zdawali sobie sprawę, jak ważną rolę w wyglądzie człowieka stanowią brwi. W życiu egipskich kobiet ogromną rolę odgrywał makijaż. Wierzyły one bowiem w jego uzdrawiającą moc oraz w to, że pomalowana twarz zapewnia im przychylność bogów. Zarówno teraz, jak i w przeszłości idealny makijaż nie może obejść się bez najważniejszego elementu. Dlatego już wtedy bardzo mocno skupiano się na stylizacji brwi. Były one bardzo wyraźne, czarne i grube. Tego rodzaju efekt kobiety uzyskiwały poprzez golenie włosków do zera, a następnie malowanie ich węglem lub granitem. W niektórych przypadkach zdarza się, że moda egipska przetrwała do dzisiejszego dnia….jednak drogie Panie, czasy faraonów już dawno minęły, a tego rodzaju brwi wyglądają groteskowo. Dlatego, jeżeli chcesz być Kleopatrą swoich czasów postaw na naturalne podkreślenie włosków.

STAROŻYTNOŚĆ - brwi

W przypadku Starożytnej Grecji panowała w tym czasie moda na blisko osadzone brwi, które tworzyły jedną tzw. Mono brew. W tamtych czasach były one uważane za symbol atrakcyjności, elegancji oraz inteligencji. Jeżeli kobieta nie była naturalnie obdarzona bujnym owłosieniem, mogła ona skorzystać ze specjalnie przygotowanej sztucznej kępki zrobionej z farbowanego włosia kozy. Zabieg ten był niezwykle popularny.

ŚREDNIOWIECZE

Moda w średniowieczu była bardzo precyzyjnie określona, aby wpisać się w ówczesny ideał piękna kobieta, musiała być smukła, krucha i delikatna, mieć jasną cerę i oczywiście blond włosy. Jak łatwo się domyślić brwi w tym przypadku również musiały pasować do całokształtu. Z racji dążenia do alabastrowej karnacji i bardzo wysokiego, podkreślonego czoła, większość włosków brwi zostawała zgolona do zera. Kobiety pozostawiały jedynie bardzo cienki, słabo widoczny łuk.

Średniowiecze brwi

NOWOŻYTNOŚĆ

Podobnie jak w średniowieczu w tej epoce nadal panuje moda na cienkie brwi i wysokie czoła. Jednak pojawia się pewna nowość. Farbowanie. Prekursorką zabiegu, który jest niezwykle popularny, aż po dzisiejsze czasy była Królowa Elżbieta l. Była ona rudowłosą ikoną mody. Trend na mało widoczne, rude brwi był popularny do tego stopnia, że rodzice wcierali we włoski swoich dzieci olej orzechowy, którego zadaniem było osłabienie ich wzrostu i nadanie im miedziano-rudego odcienia.

NOWOŻYTNOŚĆ brwi

XX WIEK

Nadeszły czasy, w których wchodzimy w istną rewolucję w dziedzinie stylizacji brwi. Zmiany nabierają ogromnego tempa, a każde dziesięciolecie rządzi się innymi prawami. XX wiek to istne szaleństwo kosmetologiczne oraz czas wielkich zmian.

Lata 20.

Lata 20 otwiera moda na tzw. Brwi-Niteczki. Trend ten zapoczątkowała jedna z najbardziej popularnych i podziwianych aktorek kina niemego Clara Brow. Tego rodzaju stylizacja polegała na niezwykle cienkich i precyzyjnie wyskubanych brwiach, które w wyraźny i mocno podkreślony sposób opadały ku dołowi.

Brwi Lata 20.

Lata 30.

Trendy pozostają bez większych zmian, nadal panuje moda na cienkie i wyskubane brwi. Jedyną różnicą jest ich skrócenie oraz zaokrąglenie Modę na taką stylizację promowały Greta Garbo i Marlene Dietrich.  Tego rodzaju stylizacja miała nadawać twarzy więcej dramatyzmu oraz zwiększyć jej dynamikę.

Brwi Lata 30,

Lata 40.

Moda lat 40 jest bardzo zbliżona do obecnych trendów panujących w stylizacji włosków. W tej dekadzie stawiano przede wszystkim na naturalność. Brwi były jaśniejsze niż w poprzednich przypadkach i słabiej podkreślone. Zyskały one także na objętości i grubości. Pionierkami takiego wyglądy były największe ikony mody takie jak księżna Monako Grace Kelly i aktorka Joan Crawford.

Brwi Lata 40.

Lata 50.

Lata 50 to bezapelacyjnie czasy największych legend w świecie beauty. Na ekranach zadebiutowały Marilyn Monroe i Elizabeth Taylor. Wszystkie kobiety oszalały na ich punkcie i zapragnęły być takie jak one. Fascynacja tymi postaciami trwa po dziś dzień. Aktorki zapoczątkowały modę na kształt o zaostrzonym łuku. Włoski były przyciemniane kredką, miało to na celu podkreślenie idealnie ujarzmionych włosków. Pod koniec dekady rozpoczął się trend na prostsze, gęste i mocno podkreślone brwi. Był on zapoczątkowany przez kolejną wielką ikonę – Audrey Hepburn.

Brwi Lata 50.

Lata 60.

W tych czasach nie obowiązywały ścisłe zasady w dziedzinie urody, podobnie było we wszystkich innych sferach, ponieważ był to okres hipisowski. Jeżeli chodzi o brwi, panowała tu szeroko rozumiana dowolność. Kobiety wybierały zarówno delikatne i naturalne stylizację, wyraźnie zaokrąglone à la Twiggy, jak również mocno podkreślone, jak w przypadku Sophii Loren – niekwestionowanego ideału piękna w tamtych czasach.

Brwi Lata 60.

Lata 70.

Jak dobrze wiemy, historia lubi się powtarzać. Świat wkracza w erę disco, a trendy w stylizacji brwi wracają do mocno wyskubanych, cienkich, i ciemnych łuków brwiowych. Trendy te wróciły do łask za sprawą piosenkarki Donny Summer.

Brwi Lata 70.

Lata 80.

To jedna z najbardziej charakterystycznych epok pod względem stylizacji brwi. Świat oszalał na punkcie tzw. Bushy look. Każda zadbana i modna kobieta chciała wyglądać jak Madonna czy Brooke Shields. Brwi musiały być bardzo krzaczaste, grube i gęste. Miały sprawiać wrażenie niesfornych i niewyregulowanych.

Brwi Lata 80.

Lata 90.

Lata 90 to barwne czasy kiczu i przepychu. Jest to również kolejny okres, w którym powraca moda na mocne wyskubane brwi. Jakby tego było mało, bardzo często ozdabiano je brokatem i cyrkoniami. Większość kobiet w tych czasach wyglądała na mocno zdziwione, wszystko to za sprawą charakterystycznie zarysowanego półkola na łuku brwiowy. Światowymi ikonami stylu w tym czasie była przede wszystkim. Christina Aguilera, Drew Barrymore czy Gwen Stefani. Natomiast w Polsce pionierką tego trendu była Edyta Bartosiewicz.

Brwi Lata 90.

Jakie trendy panują w obecnej stylizacji brwi?

Czasy bezlitośnie wyskubanych i cienkich brwi oraz tych zbyt gęstych i za mocno podkreślonych to już przeszłość! Obecnie każda kobieta, która dba o swój wygląd powinna wiedzieć, że kwintesencją stylu i estetyki są naturalnie podkreślone, dobrze dobrane do urody brwi. W dzisiejszych trendach najważniejsze jest to, aby łuki brwiowe pasowały swoim kształtem i kolorem do indywidualnych cech kobiety. Potrzeba osiągnięcia idealnego wyglądu , zapoczątkowała popyt na szereg środków i zabiegów, dzięki którym można osiągnąć idealny wizerunek. Udając się do kosmetyczni czy linergistki możesz być pewna, że Twoje brwi zostaną zarysowane i zafarbowane w odpowiedni dla Ciebie sposób.

Moda lat 20 XXI wieku nie lubi przesady i skrajności. Dlatego pamiętajże włoski muszą być zadbane i podkreślone, lecz efekt powinien być naturalny i subtelny.

Jakie trendy panują w obecnej stylizacji brwi?

Jak osiągnąć idealne brwi – najlepsze metody stylizacji

Obecny rynek beauty zasypuje nas tysiącami zabiegów i środków do stylizacji brwi. Jak więc wybrać najlepszy sposób na osiągnięcie brwi idealnych? W modelowaniu najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniego kształtu oraz prawidłowa koloryzacja włosków. Należy więc znaleźć zabieg, który łączy w sobie te dwie rzeczy. W tym przypadku z pomocą przychodzi nam absolutna innowacja, czyli henna pudrowa. Dzięki temu zabiegowi brwi będą idealnie zarysowane i podkreślone, a efekty zabiegu utrzymają się nawet do 7 tygodni. Jest do doskonała alternatywa dla dobrze znanej klasycznej henny i makijażu permanentnego. W przeciwieństwie do trwałego make-upu henna pudrowa jest bezinwazyjna i bezpieczna dla skóry. Jest to kompletny proces który, sprawi, że zapomnisz o godzinach spędzonych przed lustrem i tysiącu nieudanych prób stworzenia makijażu doskonałego.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju stylizacji koniecznie zapoznaj się z artykułem Henna pudrowa – innowacja w stylizacji brwi

henna pudrowa brwi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

do góry