Blog

Nowości ze świata pieknych brwi

Jak wybrać idealny kolor brwi?

Jak wybrać idealny kolor brwi?

Jak wybrać idealny kolor brwi? Czym charakteryzują się brwi idealne? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie istnieje uniwersalny schemat stylizacji brwi, który będzie pasował każdemu. Idealne brwi to przede wszystkim takie, które są jak najlepiej dopasowane do indywidualnych cech wyglądu danej osoby. Podczas dobierania wyglądu brwi do klienta najważniejszą rolę odgrywa ich kolor. Wybór odcienia musi być naprawdę przemyślany, ponieważ to właśnie on zaważy na efekcie całego zabiegu.

W tym artykule przedstawimy Ci podstawowe zasady, którymi powinnaś kierować się przy wyborze koloru henny używanego do stylizacji brwi.

Zasada pierwsza – kolor skóry

Przed przystąpieniem do koloryzacji brwi zwróć uwagę na rodzaj skóry Twojej klientki. Panie z chłodnym odcieniem skóry będą bardzo dobrze wyglądać w odcieniach zimnego brązu, natomiast dla ciepłych typów urody polecamy stosować tylko i wyłącznie ciepłe barwy. W tym przypadku należy unikać kontrastu.

Zasada druga – kolor oczu

Bardzo ważnym elementem podczas wyboru odcienia henny do brwi jest także uwzględnienie koloru oczu Twojej klientki. Poniżej przedstawiamy najlepsze zestawienie kolorów, które zawsze prezentuje się dobrze.

  • Zielony: jasny i ciemnobrązowy odcień brązu.
  • Niebieskie: szare i graficzne odcienie brązu.
  • Zielone : ciemny brąz, czarne odcienie.
  • Szarość: odcienie średniego brązu

Zasada trzecia – kolor włosów

Ostatnim elementem mającym bardzo ważny wpływ na efekt końcowy stylizacji brwi, jest odpowiednie dopasowanie odcienia henny do koloru włosów. Włosy powinny mieć zbliżoną barwę do brwi, która jest o jeden ton ciemniejsza od nasady ich włosów. Brunetki odwrotnie wybierają kolor, który jest lżejszy o jeden ton. Chociaż nawet ta zasada zawiera wiele niuansów.


Brązowe włosy – Jeśli jesteś właścicielką ciepłego koloru kasztanowo-brązowego, możesz wybrać odcień brwi z brązowej palety. Jeśli koloryt Twoich włosów jest zimny, to brwi z grafitowym dodatkiem idealnie komponują się z Twoim kolorem włosów.

Brunetki – Powinny zwrócić uwagę przede wszytskim na szary brąz, ciemny brąz i czarne odcienie brwi.

Blondynka – Blondynki mogą przyciemniać brwi lekkimi odcieniami koloru brązowego. Jeśli klientka ma popielaty blond to możesz zrobić grafitowe brwi.

Rude włosy – Świetnym wyborem dla właścicieli rudych włosów jest jasnobrązowy odcień. Jeśli rodzimy kolor włosów jest bardzo nasycony, to idealnie sprawdzają się również brązowe brwi z lekkim czerwonym podejściem.

Odpowiednio dobrany kolor brwi zrównoważy rysy twarzy i sprawi, że Twój wygląd będzie bardziej wyrazisty. Może macie jakieś specjalne wzory do mieszania kolorów? Podzielcie się w komentarzach.

Oprócz koloru brwi równie ważny jest ich kształt. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak osiągnąć idealną stylizację brwi koniecznie przeczytaj artykuł Idealny kształt brwi – jak go osiągnąć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

do góry