Blog

Nowości ze świata pieknych brwi

Proteinowa rekonstrukcja brwi i rzęs Mayamy

Nowy rodzaj usługi w gabinecie kosmetycznym

Zdrowe brwi i rzęsy są oprawą i ramą dla całego oka, przykuwają uwagę i są atutem każdej kobiety. Dotychczasowe zabiegi pielęgnacyjne i upiększające takie jak: farbowanie brwi i rzęs preparatami koloryzującymi aktywowanymi nadtlenkiem wodoru w dłuższym czasie mogą spowodować osłabienie struktury włosa, porowatość , wypłukiwanie naturalnego pigmentu.

W ostatnim czasie prym wiodą zabiegi z zakresu liftingu rzęs oraz laminacji brwi. W zabiegach tych można opcjonalnie wykonać proteinową bombę, czyli Protein BTX Mayamy. Natomiast fazą kończącą zabiegi jest zalaminowanie, czyli powleczenie łodygi brwi i rzęsy preparatem nr 3 SILK ESSENCE – płynnym jedwabiem. Należy jednak pamiętać, że laminacja i lifting są zabiegami, które zmieniają ułożenie mostków dwusiarczkowych we włosie. Wykorzystujemy tutaj działanie soli kwasu tioglikolowego. Zabieg ten nie będzie dedykowany dla brwi i rzęs wyjątkowo słabych i zniszczonych.

Zabiegi Mayamy czyli S.O.S dla wyniszczonych brwi i rzęs

No właśnie, a co w przypadku, kiedy do naszego gabinetu zgłasza się klientka, która przez wiele lat nosiła sztuczne rzęsy. Jej rzęsy uległy osłabieniu w wyniku nadmiernego obciążania oraz cyjanoakrylu, który jest zawarty w klejach do rzęs.

Kolejny przykład do klientka, która przez lata wykonywane miała zabiegi syntetycznego farbowania brwi. W konsekwencji włos uległ rozjaśnieniu, osłabieniu, a jego struktura została naruszona. Dobrym rozwiązaniem byłyby zabiegi odżywcze henny pudrowej Mayamy z proteinowym BTX, ale aby zabieg w pełni odbudował strukturę włosa należałoby wykonać kilka takich zabiegów .

A co jeśli Nasza klientka chce efekt na już i teraz ……. Rozwiązaniem na już i teraz – zadowolenie klientki i nowy zabieg wzbogacający ofertę Naszego gabinetu to proteinowa rekonstrukcja Mayamy

Jak działa proteinowa rekonstrukcja?

Proteinowa rekonstrukcja jest dedykowanym zabiegiem do wewnętrznej odbudowy struktury brwi i rzęs . W jaki sposób działa proteinowa rekonstrukcja? W pierwszym etapie odbudowujemy włos cysteiną zawartą w produkcie Protein Lift, który trzymamy pod okluzją i ciepłym  ręcznikiem. Następnie preparat Volume Building z hydrolizowanymi białkami. Bardzo ważnym elementem jest niedopuszczenie do przeproteinowania włosa, dlatego tak ważnym elementem jest zastosowanie podczas zabiegu humektantu. Jest to produktu z kwasem hialuronowym, aloesem i pantenolem- PROTEIN BTX. Na koniec zabiegu całość powlekamy hydrolizowaną keratyną.

Proteinowa rekonstrukcja jest jedynym zabiegiem dostępnym na rynku beauty, który w 100% odbudowuje wszystkie uszkodzone struktury białkowe włosa podczas jednej sesji zabiegowej – białka mało i wielkocząsteczkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

do góry