Blog

Nowości ze świata pieknych brwi

brwi

Brwi – ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia.

Podstawową funkcją brwi jest niewątpliwie ochrona oka przed dostaniem się do niego potu oraz wody deszczowej. Dodatkowo odgrywają one ogromną rolę wizualną. Stanowią one bowiem ramę całej twarzy. To dwie podstawowe informacje, o których zapewne wie każdy człowiek. Jednak nasze brwi to znacznie ciekawszy temat niż mogłoby się wydawać.

Sprawdź, ile znasz ciekawostek o brwiach.

Jedna brew może składać się aż z tysiąca włosków.

Na łuku brwiowym przeciętnego człowieka znajduje się około 250-300 włosków. Mowa tu o standardowych, niezbyt gęstych brwiach, które regularnie poddawane są regulacji. Natomiast istnieją także przypadki w którym na jednym łuku może rosnąć aż tysiąc włosków! W tym przypadku mamy do czynienia z bardzo gęstymi, krzaczastymi i grubymi brwiami, które nie były poddawane żadnym zabiegom.

Brak brwi – brak identyfikacji.

Rozpoznawanie tożsamości to kolejna funkcja brwi odkryta przez naukowców. Twarz pozbawiona włosków na łukach brwiowych jest bardzo trudna do zidentyfikowania. Według badań, brwi to absolutnie niezbędny element naszej twarzy, bez którego ciężko jest kogokolwiek rozpoznać. Nie wierzysz? Możesz sprawdzić to na zdjęciach. Pozbaw osobę na fotografii włosków na łukach brwiowych i sprawdź czy oglądający są w stanie rozpoznać osobę ze zdjęcia,

Pokaż mi swoje brwi, a powiem Ci kim jesteś

Czy wiedziałeś, że wygląd brwi, może wiele powiedzieć o charakterze danego człowieka? Brwi osób o zdecydowanym, mocnym i władczym charakterze z reguły posiadają wyraźnie zaznaczony kąt załamania. Natomiast w przypadku ludzi otwartych, wrażliwych i uległych łuki brwiowe są jedynie subtelnie załamane.

Moda nie tylko na ubrania

Tak jak w przypadku trendów w stylizacji włosów, trendów odzieżowych czy obuwniczych, nasze brwi również podlegają pewnej modzie. Na przestrzeni lat zmieniał się ich kształt, kolor i sposób regulacji. Od cienkich, wysoko rysowanych łuków po naturalne pudrowe kontury. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do naszego artykułu Historia i ciekawostki ze świata stylizacji brwi

Wyznacznik emocji 

Jeżeli nie wiesz co czuje Twój rozmówca, wystarczy, że spojrzysz na jego brwi. Ich pozycja i sposób ułożenia zdradzi nawet najdrobniejsze emocje takie jak np, złość, irytacja, zdziwienie czy smutek. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż nasze brwi wyrażają emocje dokładnie tak samo jak ton naszego głosu czy gestykulacja. 

Określona żywotność włosków 

Tak samo jak włosy na głowie, również nasze brwi mają swój określony cykl życia. Zapewne myślałeś, że przez cały czas mamy wciąż te same włoski, no bo przecież ich nie wyrywamy. Jednak włoski nad oczami żyją jedynie 4 miesiące.. Po tym czasie obumierają i wypadają, ale na ich miejsce niemal natychmiast wyrastają nowe włoski.

SPA dla brwi

Czy wiedziałeś, że istnieje coś takiego jak SPA dla brwi? Profesjonalnie takie miejsca nazywane są Brow Barami – są to salony w których można wykonać zabiegi takie jak henna pudrowa, botox, regulacja czy laminacja. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź nasz artykuł Absolutny hit – Brow Bar, czyli Spa dla brwi!

Udało się nam zaskoczyć Cię naszymi ciekawostkami? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

do góry